Anasayfa Haber Apple: “Fiyat Güncellemesi Sebebiyle Siparişler İptal Edilmiyor”

Apple: “Fiyat Güncellemesi Sebebiyle Siparişler İptal Edilmiyor”

iPhone 13 Türkiye Fiyatı

Sipariş iptalleri ile gündeme gelen Apple, konu ile ilgili açıklama yaparak böyle bir durumun olmadığını duyurdu.

24 Kasım günü dövizde aşırı bir artış olmuş ve birçok sektörden satış durdurma kararı geldiğini duymuştuk. Bu sektörlerden biri de teknoloji sektörü. Hatırlarsanız Apple da ürün fiyatlarını dolar kuruna göre yeniden düzenlemek için satışı durduranlar arasındaydı.

Bugün ise şirketin bazı siparişleri iptal ettiği ile ilgili bazı bilgiler vardı ve biz de haberleştirerek sizlere sunmuştuk. Ancak şirketin yaptığı açıklama, bu durumu yalanlıyor.

Zam yapılacağı sebebiyle sipariş iptali söz konusu değil

Twitter üzerinden bize ulaşan bir okurumuz, habere konu olan durum için kendi siparişiyle ilgili bilgi almak amacıyla Apple destek ile iletişime geçmiş. Apple, söz konusu iptal durumlarının kur farkı sebebiyle güncellenecek fiyatlar sebebiyle olmadığını, mevcut siparişlerin teslimatının yapılacağını söylüyor.

apple sipariş iptali
Apple destek ile yapılan görüşme

Yani söz konusu iptal durumlarının farklı sebeplerle olabileceğini, Apple’ın zam yapacağı için siparişleri iptal etmediğini belirttiğini ekleyelim.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.