Anasayfa Haber Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S22 Ultra Kamera Detayları Ortaya Çıktı

SamsungGalaxyS22Ultra

Yeni Samsung Galaxy S22 Ultra sızıntısı, kamera özelliklerini gözler önüne serdi.

Bu ayın başlarında, yaklaşmakta olan Samsung Galaxy S22 serisindeki premium model olan Galaxy S22 Ultra’ya ilk kez göz atma fırsatını elde etmiştik. Şimdi ortaya çıkan yeni bilgiler ise akıllı telefonun kamera donanımına ışık tutuyor. Ice Universe’e göre akıllı telefon, arka bölümünde 108MP birincil, 12MP ultra geniş, 10MP telefoto ve 10MP periskop lensten oluşan dörtlü bir kamera kurulumuna sahip olacak.

Ice Universe tarafından sağlanan bilgilere göre, ana kamera f/1.8 diyafram, 1/1.33 odak uzaklığı ve 0.8μm ile 108MP ISOCELL HM3 sensörünün geliştirilmiş bir versiyonunu kullanıyor. 10MP telefoto ve periskop kameralar da daha yeni Sony sensörlerini kullanmakta. Zoom yetenekleri ise önceki telefonlar ile aynı. Telefoto lens 3x optik yakınlaştırmaya sahipken, periskop 10x optik yakınlaştırma sunuyor. Bunun yanı sıra, 12MP ultra geniş kamera da son modelden farklı bir görünüşe sahip değil.

Samsung Galaxy S22 Ultra - arka kamera kurulumu
Samsung Galaxy S22 Ultra – arka kamera kurulumu

GalaxyClub tarafından edinilen bilgiler, Galaxy S22 Ultra’nın geçtiğimiz yılın modeli ile aynı zoom seçeneklerini kullanacağını ortaya koyuyordu. Yeni sızıntı, bu iddiayı da desteklemekte. Galaxy S22 Ultra, bu defa büyük bir kamera güncellemesi almamış gibi duruyor. Ancak yine de küçük kardeşleri Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus, bazı ciddi kamera iyileştirmeleri alacak. Daha önceki raporlara göre, her iki telefon da 50MP GN5 birincil kameraya sahip olacak.

Son olarak Galaxy S22 serisinin 2022’nin başlarında piyasaya sürüleceğinin bildirildiğini belirtelim. John Prosser’a göre Samsung, 6 Şubat tarihinde bir Galaxy Unpacked etkinliği düzenleyecek ve Galaxy S22 serisinin tanıtımını yapacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi