Anasayfa Haber WhatsApp, Mesajlara Tepki Verme Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, Mesajlara Tepki Verme Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, Android 4.0

WhatsApp, yakında kullanıcıların mesajlara tepki vermesine izin verecek.

WhatsApp, sesli mesajlar için yayınlanan oynatma hızı seçeneği ve web sürümü için kişiselleştirilmiş çıkartma oluşturma gibi özelliklerin ardından WABetaInfo tarafından yeni bir özellik keşfedildi. WhatsApp’ın gelecekteki bir güncelleme ile mesajlara tepki verme özelliğini getirebileceği belirtiliyor. Özellik, halihazırda geliştirme aşamasında ve bir sonraki beta sürümünde bulunmayabilir. Ancak özellik, kısa zaman içerisinde bir güncelleme ile kullanıcıların kullanımına sunulacak gibi görünüyor.

Geliştirilmekte olan yeni özellikle ilgili bazı detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Örneğin, geliştirilme aşamasında olan yeni bir tepki bilgisi sekmesi ortaya çıkmış durumda. Bu sekme, kullanıcıların herhangi bir mesaja kimlerin tepki verdiğini görmesini sağlıyor. Mesaj tepkilerinin, bireysel sohbet dizilerinde ve grup sohbet dizilerinde mevcut olduğu da belirtilmekte. Kullanıcıların mesajlara verdiği tepkiler mesajın hemen altında görüntülenebilecek. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, kimin tepki verdiğinin görüntülenmesi için bir tepki bilgi sekmesi mevcut olacak.

WhatsAppMesajTepki

Kaynak, yeni tepki bilgi sekmesinin bir ekran görüntüsünü de paylaşmış. Sekmede ilk olarak “Tümü” adlı bir alt sekme bulunuyor. Burada herhangi bir mesaja tepki olarak verilen tüm emojiler listeleniyor. Ardından her emoji için farklı bir grup karşımıza çıkıyor. Böylelikle belirli emoji ile tepki veren kullanıcılar da bu şekilde görüntülenmiş oluyor. WABetaInfo’da yer alan rapora göre, kullanıcılar bir mesaja yalnızca bir kez tepki verebilecekler. Ayrıca tepki olarak kullanılabilecek emoji sayısı da şimdilik altı emoji ile sınırlandırılmış.

Son olarak yeni özelliğin WhatsApp Beta’nın iOS sürümünde keşfedildiğini ve WhatsApp’ın aynı özelliği Android sürümüne de getirmek için çalıştığını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi