Anasayfa Haber Xiaomi 12 Serisi, Kavisli Ekran ve Simetrik Stereo Hoparlörlere Sahip Olabilir

Xiaomi 12 Serisi, Kavisli Ekran ve Simetrik Stereo Hoparlörlere Sahip Olabilir

Xiaomi 12 serisindeki iki telefonun da kavisli ekran ve simetrik stereo hoparlör ızgaralarına sahip olacağı iddia ediliyor.

Xiaomi‘nin 12 ve 12X akıllı telefonlarını aralık ayında düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtması bekleniyor ve telefonlardan birinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemci barındıran bir amiral gemisi olacağı, diğer telefonun ise daha düşük performanslı bir işlemci olan Snapdragon 870 kullanacağı tahmin ediliyor.

Şimdi de GSM Arena’nın paylaştığı habere göre, tüm bu söylentilere ek olarak, her iki telefonun da kavisli ekranlara sahip olacağı iddia ediliyor. Geçen yıl piyasaya sürülen Xiaomi 11 serisinde düz kenarlı bir Xiaomi Mi 11 ve kavisli bir Mi 11 Ultra bulunuyordu.

Xiaomi 12 serisiyle alakalı bir başka bilgi ise telefonların hoparlörleriyle ilgili. Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi 12 ve 12X, muhtemelen telefonların üst ve alt kısımlarında olmak üzere simetrik stereo hoparlör ızgaralarına sahip olacak. Buna karşılık Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Ultra’daki hoparlörler ise üst hoparlör sol tarafta, alt hoparlör sağ tarafta olacak şekilde asimetrik olarak yerleştirilmişti.

Xiaomi 12 serisinin teknik özelliklerinden de biraz bahsetmemiz gerekirse, akıllı telefonda güncellenmiş bir 50 MP ana kamera ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir FHD+ AMOLED ekran bulunacak. Ki, Xiaomi Mi 11’de 1440p bir ekran bulunduğunu göz önünde bulunduracak olursak, ekran açısından niteliğin düştüğünü söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Xiaomi 12’de bir optik parmak izi tarayıcı ve 100W şarj desteği de yer alacak.