Anasayfa Haber Realme 9 Serisi, 2022’nin İlk Çeyreğinde Piyasaya Sürülecek

Realme 9 Serisi, 2022’nin İlk Çeyreğinde Piyasaya Sürülecek

realme Ekran Altı Kamera

Realme’nin, dört farklı akıllı telefon modeline yer vereceği 9 serisini Şubat ayında piyasaya süreceği söyleniyor.

Realme normalde bir yıl içinde akıllı telefonlarının iki neslini birden piyasaya sürerdi. Ancak Başkan Yardımcısı Madhav Sheth eylül ayında GSM Arena ile yaptığı röportajda, şirketin çip krizi nedeniyle bu yıl planlarını değiştirmek zorunda kaldığını ve Realme 9 serisinin çıkışını 2022 yılına ertelediklerini açıklamıştı.

Şimdi ise yeni akıllı telefon serisinin 2022’nin ilk çeyreğinde, ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürüleceği ortaya çıktı. GSM Arena’nın paylaştığı habere göre, Realme 9 serisinde dört farklı akıllı telefon modelinin yer alacağı iddia ediliyor. Söylentiye göre bu modellerin isimleri ise şu şekilde olacak: Realme 9, Realme 9 Pro, Realme 9i ve Realme 9 Max/Pro+.

Realme’nin bu dört yeni akıllı telefon modelini de şubat ayında piyasaya süreceği söyleniyor. Ancak akıllı telefon üreticisinin yeni telefon modellerini iki farklı etkinlikte duyurma ihtimali de var. Şu anda bu yeni seri hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Ancak söylentilere göre, Pro ve Max/Pro+ modelleri; Snapdragon 870 yonga seti, 120 Hz AMOLED ekran ve 108 MP ana kamera donanımıyla birlikte gelecek.