Anasayfa Haber Üçüncü Nesil iPhone SE, 2022 Yılında Piyasaya Sürülebilir

Üçüncü Nesil iPhone SE, 2022 Yılında Piyasaya Sürülebilir

iPhone SE 3 Çıkış Tarihi

iPhone SE’nin tanıdık bir tasarım ve 5G desteği ile 2022 yılında tanıtılması bekleniyor.

Ünlü araştırma şirketi TrendForce tarafından hazırlanan bir rapor, Apple’ın iPhone SE akıllı telefonunun üçüncü neslini 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya süreceğini öne sürüyor. Yeni tahmin, iPhone SE’nin gelecek yılın başlarında piyasaya sürüleceğini söyleyen önceki raporlarla aynı doğrultuda bulunması bakımından önemli.

Apple’ın son iPhone SE modeline benzer bir ürün çıkarması muhtemel. Böylelikle, iPhone SE 2022 modelinin, bir önceki modelle aynı tasarıma sahip olabileceğini söyleyebiliyoruz. Ancak Apple’ın iPhone 13 serisinde bulunan 5nm A15 Bionic yonga setini yeni modelde kullanacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bu nedenle, yaklaşmakta olan akıllı telefonun şirketin ilk uygun fiyatlı 5G özellikli akıllı telefonu olması bekleniyor.

iPhone SE 2022, mevcut iPhone SE 2020 gibi eski iPhone 8 ile neredeyse özdeş bir tasarıma sahip olacak. Şirketin, uygun fiyatlı akıllı telefon serisinin tasarımını koruma politikası sürüyor gibi gözüküyor. Aynı zamanda cihaz, fiziksel bir ana sayfa düğmesi, üst bölümde ve alt bölümde büyük çerçeveler ve 4,7 inç ekran gibi özelliklere de sahip olacak. Geçmişte ortaya çıkan farklı raporlar, Apple’ın daha büyük ekranlı bir iPhone SE modeli üzerinde çalışabileceğini de gösteriyor. Ancak yine aynı raporlara göre, bu akıllı telefonun 2023’ten önce gelmesi pek mümkün değil.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi