Anasayfa Haber Google Fotoğraflar İçin Anı Koleksiyonları Özelliği Geldi

Google Fotoğraflar İçin Anı Koleksiyonları Özelliği Geldi

Google Fotoğraflar Ücretsiz Sınırsız Depolama

Google Fotoğraflar, Android sürümünde yeni anı koleksiyonları ve widget özelliklerini kazanıyor.

Google Fotoğraflar Android sürümü, bir dizi yeni özellik kazanıyor. Şirket, Google Fotoğraflar, Google Play Kitaplar ve YouTube Müzik uygulamaları için yeni widget’lar ekliyor. Bunun yanı sıra şirket, Google Fotoğraflar’da artık fotoğrafları ve videoları geçmiş tatillere ve etkinliklere göre otomatik olarak düzenleyebilen Anılar özelliğini de ekledi.

Google, bir blog gönderisi ile Android Fotoğraflar uygulamasında yakında gelecek olan yeni özelliklerin ekleneceğini duyuruyor. Google Fotoğraflar’daki en son güncellemeyle, kullanıcılar geçmiş anıları ve olayları hatırlamalarına yardımcı olmak için daha fazla özelleştirilmiş şekilde hazırlanmış anı koleksiyonlarına erişebilecek. Anılar, fotoğrafların sergilendiği ana sayfada görünecek ve kullanıcılar bu anıları yeniden adlandırabilecek, kişiselleştirebilecek, düzeltebilecek veya görmek istemezlerse bu bölümden kaldırabilecek. Google Fotoğraflar’daki yeni anı koleksiyonunun, bu haftadan itibaren Android cihazlar için geniş çapta kullanıma sunulacağı söyleniyor.

GoogleAnılar

Bunun yanı sıra şirket, Google Fotoğraflar, Google Play Kitaplar ve YouTube Müzik için üç yeni widget’ı de kullanıma sundu. Google Fotoğraflar için sunulan “Kişiler ve Evcil Hayvanlar” widget’ı, kullanıcıların ana ekranı en sevdiği kişilerin veya evcil hayvanlarının fotoğrafları ile süslemesine olanak lanse edilmiş. Google’ın bahsi geçen blog yazısına göre, yeni widget özelliği de önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacak.

Son olarak, yeni özelliklerin Android için kullanıma sunulacağını ve iOS için herhangi bir bilginin verilmediğini belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi