Anasayfa Haber OneDrive Web Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Kazandı

OneDrive Web Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Kazandı

OneDrive Web Fotoğraf Düzenleme

OneDrive web sürümü fotoğraf düzenleme yetenekleri ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

Microsoft, fotoğrafları başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan OneDrive üzerinde düzenleme yeteneğinin en çok istenen özelliklerden biri olduğunu ve bugün web platformunda hizmete yeni özellikler sunulduğunu açıkladı.

Fotoğraf düzenleme özelliği şu an için oldukça basit görünse de kesinlikle hizmetin aktif kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılanacak cinsten. Sunulan üç yetenek ise; Kırpma, Ayarlama ve Filtreleme olarak karşımıza çıkıyor.

Kırp, fotoğraflarınızı elle kırpmanıza veya önceden belirlenmiş bir dizi en boy oranı arasından seçim yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca, resimlerinizi de döndürebiliyorsunuz. Ayarlama, pozlama, kontrast, doygunluk, renk tonu ve daha fazlası için kaydırıcıları kullanarak fotoğraflarınızdaki ışığı ve rengi değiştirmeniz de mümkün. Kırpma ve Ayarlama’nın ilk olarak Haziran ayında kullanıma sunulduğunu da hatırlatalım.

Son olarak Filtreler özelliği, fotoğraflarınıza yapay efektler eklemenizi sağlayan çeşitli filtrelere sahip. Herhangi bir fotoğrafı düzenlerseniz, orijinalin üzerine yazma veya yeni bir dosya olarak kaydetme seçeneğiniz bulunuyor. Yanlışlıkla yanlış seçeneği seçmeniz durumunda bir dosyayı kurtarmak için sürüm geçmişine de gidebiliyorsunuz.

Microsoft, fotoğraflara açıklama ekleme ve işaretleme özelliğinin yakında web için OneDrive’a da geleceğini de belirtmiş. Bu özelliğin Aralık sonunda gelmesi bekleniyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.