Anasayfa Haber Intel 12. Nesil İşlemcilerdeki Oyun Uyumluluk Sorunları Çözüldü

Intel 12. Nesil İşlemcilerdeki Oyun Uyumluluk Sorunları Çözüldü

i9-13900K vs i9-12900K

Intel, 12. Nesil Alder Lake işlemcilerdeki hibrit mimarisi nedeniyle uyumsuz oyunların bir listesini ve sorunun geçici bir çözümünü yayınlamıştı. Intel ve Denuvo, Alder Lake’in hibrit mimarisinden kaynaklanan DRM uyumsuzluğu sorunlarıyla boğuşan oyunların çoğunu düzeltmek için istikrarlı bir şekilde çalıştı.

Sonuç olarak, Assassin’s Creed: Valhalla, Fernbus Simulator ve Madden 22 dahil olmak üzere 90’dan fazla oyundan oluşan listede an itibarıyla yalnızca 3 oyun kaldı. Bu Alder Lake için iyi bir haber zira oyuncular, bu üç oyundan birini çalıştırmadıkları sürece yeni hibrit x86 mimarisiyle uyumluluk sorunları yaşamayacak.

Denuvo bu DRM sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdu ve kalan üç oyunun yakında düzeltilmesini bekliyoruz. Öte yandan anakart üreticilerinin bu uyumluluk sorunlarını gidermek için BIOS güncellemeleri yayınlamaya başladığını görmüştük. Görünüşe göre yeni BIOS sürümlerine gerek kalmayacak ve uyumsuz oyunlar sıfıra inecek.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.