Anasayfa Haber Ses Kalitesini Geliştirdiği İddia Edilen SSD Çözümü Geliştirildi

Ses Kalitesini Geliştirdiği İddia Edilen SSD Çözümü Geliştirildi

PC ses teknolojisi, grafik alanında olduğu gibi yıllar içinde çok yol kat etti. İyi bir ses kalitesine ihtiyaç duyanlar için birçok ses kartı mevcut ve üst düzey anakartlar da güçlü ses yongalarıyla geliyor. Ses profesyonelleri de mükemmel ses arayışı için yüksek miktarda harcama yapabiliyor.

Audiophile Style forumlarında gün yüzüne çıkan 1 TB kapasiteli bir NVMe SSD ise ses kalitesini daha da artırdığını iddia ediyor. Sürücü 1 TB 3D TLC flash ile birlikte geliyor, ancak yalnızca 333 GB kullanılabilir depolama kapasitesine sahip. Bunun nedeni ise SSD’nin kullanılabilir kapasiteyi performans ve dayanıklılık lehine değiştiren sözde SLC (pSLC) modunda çalışması.

Özellikle piyasada bazı görevler için pSLC modlarını kullanan SSD’ler var. Geliştirici bu modu kullanmanın ses kalitesini artırdığını ve standart TLC modundan daha iyi performans gösterdiğini iddia ediyor.

Ses kalitesi sadece bizim test deneyimlerimize dayanıyor, bu test aynı standart ürün altında gerçekleştirildi (PCB, harici güç girişi, kristal osilatör, kapasitörler vb. değiştirilmedi).

TLC modu: Fon müziği gibi geliyor, özellik yok ve güçsüz, her şey düzleştirilmiş, uzantı ve yoğunluktan yoksun.

pSLC modu: Özel bir doğal his var, daha pürüzsüz ve sakin hale geliyor. Ses kalınlığı biraz artıyor ve genel olarak işitmeye karşı daha dirençli.

Sürücünün geri kalan özelliklerine gelince, bir Crystek CCHD-957 Femto saat osilatörü, iki Audionote Kaisei 220uf kapasitör, harici bir 5V DC güç girişi, 2oz bakırlı sekiz katmanlı bir PCB, Milspec PCB sağlamlığı, %300 topraklama alanı, 5u altın kaplama konektörler ve CNC’li bakır soğutucudan bahsediliyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.