Anasayfa Haber Dünyanın En Hızlı PC’si: 100 KM/s Hız

Dünyanın En Hızlı PC’si: 100 KM/s Hız

Biri “dünyanın en hızlı bilgisayarından” bahsettiğinde performansın kilometre cinsinden ölçüldüğünü beklemezsiniz. Ancak Sega ve ASRock’un Alder Lake yapısı tamamen farklı: sistem saatte 100 kilometrenin üzerinde hıza çıkabilen bir uzaktan kumandalı aracın şasisine entegre edildi.

G-Force ve Masami Hirosaka ile ortaklaşa inşa edilen hızlı PC, Sega’dan birkaç oyun içeren Steam Kış İndirimi’ni kutlamak için inşa edildi ve ödül olarak veriliyor. Çekilişe ise maalesef sadece Japonya’da yaşayanlara açık.

Sistemin içinde ASRock Z690M Mini-ITX anakarta yerleştirilen Intel Core i9-12900K işlemci, ASRock Radeon RX 6900 XT OC Formula 16 GB ekran kartı, 32 GB çift kanallı RAM ve 2 TB SSD yer alıyor. Aynı zamanda Sega Atlus PC oyunları sunuluyor ve Steam’deki Sega oyunları için 23 kodla birlikte geliyor.

Videoda da görebileceğiniz gibi, uzaktan kumandalı araba 100 KM/s gibi yüksek bir hızla pistin etrafında dönüyor. Öte yandan kutu tarzı tasarımın öncelikli olarak yüksek hızlı bir çarpışma sırasında içerideki bileşenlerin tahrip olmasını önlemek için olması muhtemel.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.