Anasayfa Haber Acer, İlk Intel Arc Mobil GPU’yu Doğruladı: Arc A370M

Acer, İlk Intel Arc Mobil GPU’yu Doğruladı: Arc A370M

Intel, CES 2022 konferansı sırasında 12. nesil masaüstü ve mobil işlemcilerini duyurdu. Maalesef harici Arc Alchemist ekran kartları hakkında yeterli bilgi duyamadık. Mavililer merakla beklenen Arc GPU’larıyla ilgili ayrıntıları paylaşmaktan kaçındı. Ancak yine de şirketin aylar önce onayladığı gibi, 2022 yılının ilk çeyreğinde bu kartlar piyasada olacak.

Öte yandan OEM ortaklarından biri bazı küçük detaylar sağladı. Görünüşe göre Acer Almanya, Swift X dizüstü bilgisayarının Arc A370M’ye kadar GPU’larla sunulacağını resmen doğruladı.

Aslında bu GPU’nun adını ilk kez görmüyoruz. Yaklaşan mobil GPU, yanlışlıkla yayınlanan bir test sürücüsünde ortaya çıkmıştı. Dizüstü bilgisayarlara gelecek olan grafik işlemcisi büyük olasılıkla DG2-128 modeline dayanıyor ve 6 GB belleğe sahip olacak. A370M yüksek ihtimalle giriş-orta seviye bir SKU ve bu nedenle Acer Swift X tarafından kullanılan 12. Nesil Core P serisi ile eşleşecek.

  • Intel (R) Arc (TM) A380 Grafik Ailesi
  • Intel (R) Arc (TM) A350 Grafik Ailesi
  • Intel (R) Arc (TM) A370M Grafik Ailesi
  • Intel (R) Arc (TM) A350M Grafik Ailesi
  • Intel (R) Iris (R) Xe A200M Grafik Ailesi

CES 2022 basın duyurusu sırasında Arc GPU’ların şimdiden OEM mobil cihazlara gönderildiği doğrulandı. Intel, 2022 ilk çeyrek lansman sözünü bir kez daha yineledi. Ancak harici masaüstü ekran kartlarıyla ilgili bir bilgi göremedik ve görünüşe göre ilk olarak mobil platforma odaklanacaklar.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.