Anasayfa Haber PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Oldu

PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Oldu

PUBG: Battlegrounds

Aralık ayı içerisinde popüler battle royale oyunu PUBG: Battlegrounds’ın 12 Ocak tarihi itibarıyla aynı rakipleri Apex Legends ve Fortnite gibi oynaması ücretsiz hale getirileceği açıklanmıştı. Ve 37 saatlik uzun bir bakımın ardından PUBG: Battlegrounds, bugün oynaması ücretsiz bir şekilde yeniden yayına alındı.

PUBG’yi önceden satın alanlara ne olacak?

Oyunun artık çoğu modu içeren ücretsiz bir temel sürümü var. Ancak dereceli ya da özel maçlara girmek isteyen oyuncuların, Battlegrounds Plus yükseltmesini bir sefere mahsus olmak üzere satın almaları şart. Oyunu daha önceden satın almış olan oyunculara ise Battlegrounds Plus yükseltmesi otomatik olarak verildi ve bununla birlikte bu oyunculara çeşitli kozmetik ögeler ve 1.300 G-Coin içeren özel bir hatıra paketi de hediye ediliyor.

Bunların yanı sıra PC Gamer’ın haberine göre, PUBG: Battlegrounds oyununun geliştiricisi Krafton, oyunun yeniden çıkışını kutlamak için Drops etkinlikleri aracılığıyla oyunculara çok sayıda ödül dağıtıyor. Oyuncular bu ödülleri kazanmak için yayınları izleyebilir, oyun içi görevleri tamamlayabilir ve arkadaşlarını oyunu oynamaya davet edebilirler.

Oyunun oynaması ücretsiz hale gelmesinin yanı sıra, yeni güncelleme ile birlikte oyuna taktiksel teçhizat, aksiyon kuyruğu ve bir dizi eğitim modu eklendi. Özellikle eğitim modunun, temel eğitim alanları, öğreticiler ve yapay zeka eğitim maçları ile oyuna yeni giriş yapan oyuncuları oyuna ısındırması amaçlanıyor.