Anasayfa Haber GTA 6, 2023’te Çıkış Yapabilir

GTA 6, 2023’te Çıkış Yapabilir

GTA 6

Take-Two’nun yakın zamanda Zynga’yı satın alması, GTA 6’nın 2024 mali yılında piyasaya sürülebileceğini ortaya koydu. Bu haftanın başlarında Take-Two’nun 12,7 milyar dolara mobil oyun şirketini satın alması, tarihteki en büyük video oyunu şirketi satın alımı oldu. Şirket, bu satın almayla ilgili olarak yayımladığı bir basın açıklamasında birleşik şirketin 2024 mali yılının sonuna kadar, yani önümüzdeki üç yıl içinde yıllık %14’lük bir büyüme oranı sağlamasının beklendiğini ifade etti.

GamesRadar’ın haberine göre, New York firması Jefferies’in analizinde, yönetime bu kadar güçlü bir rehberlik sunacak güveni sağlayabilecek yalnızca bir avuç marka olduğu ve bu nedenle 2024 mali yılı (Nisan 2023 ila Mart 2024 arası) içerisinde en az bir Rockstar Games oyununun piyasaya sürülme ihtimalinin yüksek olduğuna işaret edildi.

Cowen analisti Doug Creutz’a göre, %14’lük bir büyüme, Take-Two’nun sözü edilen dönemde yaklaşık olarak 9 milyar dolar gelir sağlaması anlamına geliyor ve bu iddialı büyüme hedefinin, 2024 mali yılındaki olası bir GTA VI lansmanı ile bağlantılı olduğunu iddia ediyor. Bu tahminler, GTA 6’nın 2025 yılına kadar çıkmayabileceğini, ancak 2023 yılının Rockstar için olası bir hedef olduğunu belirten geçen yılki haberlerle de oldukça örtüşüyor.

Ancak yine de bir finansal analizin, geliştirme takvimini etkileyebilecek pek çok sorunu öngörmesinin beklenmediğini de hatırlatalım. Zira sadece birkaç ay önce ortaya çıkan bir haber, GTA VI’nın geliştirme sürecinin kaotik olduğunu öne sürmüştü. Bu da oyunun geliştirme sürecinde birtakım aksaklıkların yaşanabileceğine ve geliştirme takviminin sarkabileceğine işaret ediyor olabilir.