Anasayfa Haber Bülten Acer Swift 3, Taşınabilirlik Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Acer Swift 3, Taşınabilirlik Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Acer Swift 3

15,90 mm inceliğinde ve 1,2 kg ağırlığında olan cihaz, renk değişkenli ve tamamen metal kasasıyla bir çantanın içinde rahatlıkla taşınabiliyor. Sade ve etkili menteşe tasarımı, dizüstü bilgisayarın hem serin kalmasını hem de havalı görünmesini sağlıyor. Dar çerçeveli ekranıyla yüzde 85,73 ekran gövdesine sahip cihaz kullanıcılara çok daha geniş bir çalışma alanı sunuyor. Swift 3’ün 14 inç FHD IPS yansımasız ekranı, tutarlı bir şekilde zengin, parlak ve titremeyen görüntüler vadediyor.

Pil ve şarj süresi

Intel Iris Xe ekran kartı bulunan Swift 3, 8 GB LPDDR4X RAM ve 512 GB PCIe Gen4 SSD depolama özelliklerine sahip. Uzun ömürlü bir pile sahip Swift 3, tam şarj olduktan sonra 16 saate kadar ve sadece 30 dakika şarj olduktan sonra 4 saate kadar kullanım olanağı sunuyor. Swift 3 ayrıca, kapalı durumdayken USB Type-A ile harici bir cihazı şarj etme özelliğine sahip.

Acer Swift 3

Gelişmiş bağlantı noktaları ile hızlı veri aktarımı

Parmak izi okuyucuyla Windows Hello özelliğinden yararlanarak güvenli ve kolay giriş yapma imkanı veren Swift 3, üzerindeki tam işlevli USB Type-C bağlantı noktası sayesinde Thunderbolt™ 4 veya USB 3.2 Gen 2 üzerinden olağanüstü hızlı veri aktarımı yapabiliyor. Cihazda ayrıca 2 adet USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası var. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantısı, Wi-Fi 5’e (802.11ac) göre üç kata kadar daha fazla çıkış ve yüzde 75’e kadar daha düşük gecikme sağlıyor.

Birden fazla soğutma modu

Termal tasarım dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısa yolunu kullanarak fanların sessiz, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor. Swift 3’ün hava girişli klavye tasarımı, soğutma performansını yükseltir ve hava girişi olmayan klavyeye kıyasla yüzde 10’a varan oranda daha fazla ısıyı dışarı atar. Daha geniş havalandırma delikli fan tasarımıyla cihaz, verimli bir şekilde daha fazla hava alabilir ve hava akışında %10’a kadar iyileştirme sağlar.

Acer Swift 3

Acer Swift 3, aydınlatmalı klavyesi ile kullanıcılara karanlık ortamlarda da yazı yazma olanağı veriyor. Cihaz, DTS Audio, Acer TrueHarmony™ ve yapay zeka destekli gürültü önleme özelliği sayesinde yalnızca akıllı bir deneyim değil, aynı zamanda mükemmel bir ses deneyimi sunuyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Swift 3 (SF314-511), 15 Ocak 2022 tarihinden itibaren özel fiyatıyla satış noktalarında olacak.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.