Anasayfa Haber Motorola Edge X30, Yakında Tüm Dünyada Satışa Sunulacak

Motorola Edge X30, Yakında Tüm Dünyada Satışa Sunulacak

Motorola Edge X30

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olan Motorola Edge X30, geçen ay Çin’de piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise Motorola’nın bu yeni akıllı telefonunun, kısa bir süre önce aldığı NBTC sertifikası sayesinde çok yakında Çin dışındaki ülkelerde de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

GSM Arena’nın paylaştığı habere göre NBTC sertifikası, akıllı telefonun yurt dışına çıkış yaparken bir isim değişikliğine maruz kalacağına da işaret ediyor. Çünkü sertifika bilgilerindeki telefonun model isminin yer aldığı kısımda, Motorola Edge X30 yerine “Motorola Edge 30 Pro” yazıyor.

Bu telefonun Motorola Edge X30 ile aynı telefon olduğunu biliyoruz. Zira Motorola Edge X30’un model numarası XT2201-2 iken sertifikada görünen akıllı telefonun model numarası ise XT2201-1. Kısa çizgiden sonraki rakam, genel olarak aynı telefonun farklı bölgelerdeki versiyonlarına işaret eder. Aynı bu iki akıllı telefonda olduğu gibi…

Sertifika bilgilerinde akıllı telefonla ilgili daha fazla ayrıntı yer almıyor. Ancak zaten Edge X30 geçen ay piyasaya sürüldüğü için onun hakkında bilmediğimiz bir şey neredeyse yok. Şimdilik akıllı telefonun küresel pazarlarda ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatlandırmasının ne olacağı konusunda herhangi bir bilgimiz yok. Ancak Motorola’nın çok yakında bizi bu konuda bilgilendirmesini bekliyoruz.