Anasayfa Haber Apple A16 Bionic Tasarımı Tamamlanmış Olabilir

Apple A16 Bionic Tasarımı Tamamlanmış Olabilir

Apple A16 Bionic Tasarımı

TSMC, 4nm sürecinde çiplerin seri üretimine başlarken Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 14 serisinde yer alacağı söylenen A16 Bionic çipsetinin tasarım aşamasını tamamladığı söyleniyor. Çipsetin üretiminin birkaç ay sonra başlayacağı söylense de tüm planın daha yüksek bir maliyetle tamamlanması mümkün.

Apple’ın daha önce yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi için TSMC’nin 4nm sürecinden yararlandığı bildirilmişti. Öte yandan Sam, Twitter’da A16 Bionic gelişiminin çoğunlukla sorunsuz bir şekilde ilerlediğini ima etti. Ona göre şirket, üreticinin üretim kapasitesini güvence altına almak için TSMC’nin belirlediği yüksek fiyatı kabul etti. Yeni istatistikler, tümü Apple tarafından güvence altına alınan 120.000-150.000 arasında yonga plakası üretileceğini söylüyor.

Apple’ın iPhone 14 lansmanı için bir başlangıç ​​istediğini ve bununla başa çıkmanın bir yolunun A16 Bionic’i daha önce seri üretmeye devam etmek olduğu ifade ediliyor. A15 Bionic’in seri üretiminin geçen yılın Mayıs ayında başladığı bildirilmişti. Bu nedenle Apple, 2022’nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde talebi karşılayabilmek için muhtemelen aynı zaman çizelgesini hedefleyecek.

Son bilgiler, Apple’ın bu maliyet artışları sonucunda iPhone 14 serisinin fiyatını artırmak zorunda kalacağı anlamına da gelebilir ki umarız böyle bir şey olmaz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.