Anasayfa Haber Android ve iOS Cihazlar Arasında WhatsApp Sohbet Geçmişi Taşınabilecek

Android ve iOS Cihazlar Arasında WhatsApp Sohbet Geçmişi Taşınabilecek

Yakın zamanda WhatsApp kullanıcıları için Android ve iOS cihazlar arasında sohbet geçmişinin aktarılmasına imkan tanıyan bir özelliğin kullanıma sunulacağı ifade ediliyor. GSM Arena tarafından paylaşılan habere göre, bu yeni özellik, iOS için WhatsApp 22.2.74 beta sürümünün kaynak kodu sayesinde ortaya çıktı.

Yine de bu sohbet geçmişi aktarma işlemi, basit bir süreç olmayacak gibi görünüyor. Öncelikle taşıma işlemi, her iki cihazda da uygulamanın yüklü olmasını gerektiriyor ve büyük bir olasılıkla bir kablo ya da özel Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Buna karşılık diğer mesajlaşma uygulamaları ise Google Drive, iCloud veya kendi bulut hizmetlerini kullanarak kullanıcı verilerini depoluyor ve senkronize ediyorlar.

WhatsApp

Şu an itibarıyla WhatsApp verilerinizi bir iOS ve Android telefon arasında senkronize etmenin tek resmi yolu, Samsung marka bir cihaza sahip olmaktır. Böyle bir durumda veri aktarımı, bir kablo ve Samsung’un SmartSwitch uygulaması aracılığıyla bir iPhone’dan Samsung’a olmak üzere tek yönlü çalışır.

Bunun yanı sıra birkaç gün önce de WhatsApp’ın kullanıcılarına resimler ve videolar üzerinde kullanmaları için bazı yeni çizim araçları sunacağına dair haberler ortaya çıkmıştı.