Anasayfa Makale Exynos 2100 Oyunlarda Nasıl Performans Veriyor?

Exynos 2100 Oyunlarda Nasıl Performans Veriyor?

Samsung’un amiral gemisi modellerinde ve en son Galaxy S21 FE 5G modelinde kullanılan Exynos 2100 işlemci platformunu test ediyoruz. Yaptığımız AnTuTu, Geekbench 5 ve 3D Mark testleri dışında, iki büyük popüler oyunla da işlemcinin sınırlarını zorluyoruz.

Yaptığımız testte aldığımız sonuçlar oldukça ilgi çekici. Oyunun tüm ayarları Medium yani varsayılan olarak tutuldu.

  • Aldığımız ortama FPS skoru: 48
  • FPS: kararlılığı %86
  • Variability index: 2.30 FPS

Variabilty index en doğru şekilde FPS kararlılık tablosunda görüntüleyebiliyoruz. FPS dağılımında ortalama FPS’i oluşturan 48’in çevresinde daha yüksek bir grafik yüzdesi bulunuyor.

Güç kullanım tablosuna baktığımızda 8.18 sn civarı güç kullanımının 1507 MA seviyelerine çıktığını görebiliyoruz. Bu bölümde işlemciyi zorlamak için ekranda patlamalar oluşturan ateşli oku sürekli olarak spamledim bunun telefon üzerindeki etkisini siz de net görebilirsiniz.

Ama ortalama güç miktarı 811mA seviyesinde ki bu gerçekten iyi bir oran.

İşlemci tarafında da güzel bilgiler var. Ortalama CPU kullanımı %17.48 ki bu harika bir oran. En yüksek kullanım ise %28.80 ile yaşanmış. Hemen aşağıdan CPU kullanım grafiğine bakıyoruz ve ilginç bir detay bizi karşılıyor. Yükleme ekranı sonrası bu kullanım sinematiğe girerken yaşanıyor ve bir daha görülmüyor. 

League of Legends Wilf Rift tarafında elbette çok daha yüksek FPS ve FPS kararlılığı görebiliyoruz.

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.