Anasayfa Haber Steam Deck, Easy Anti-Cheat Desteğiyle Gelecek

Steam Deck, Easy Anti-Cheat Desteğiyle Gelecek

Easy Anti-Cheat Steam Deck

Steam Deck için hile önleme yazılımının kolayca geçiş yapamayacağı düşünülüyordu ancak Valve, Easy Anti-Cheat sorununun üstesinden geldiğini paylaştı. Epic’in popüler Easy Anti-Cheat sistemi, geliştiriciler için büyük bir güçlük olmadan Steam Deck‘te çalışabilecek.

Bu ayın başlarında, Warhammer: Vermintide 2 geliştiricisi Fatshark, Easy Anti-Cheat Steam Deck desteğiyle ilgili bir Steam tartışma başlığına yanıt verdi ve yazılımın iki sürüme ayrıldığı için bunun zor olacağını söyledi. Bunlar Epic Online Services’ı kullanan desteklenen bir sürüm ve desteklemeyen bir sürüm olarak ifade ediliyor. Vermintide 2, hile önleme yazılımının eski sürümünü kullanıyor ve geliştirici, çalışmasını sağlamak için oyunun ayrı bir Steam Deck sürümünü oluşturmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Dead By Daylight geliştiricisi, aynı çıkmazda olduğunu ifade etti.

Valve’in yakın tarihli bir güncellemesine göreyse Epic Online Services, Steam Deck’te Easy Anti-Cheat’i desteklemek için artık gerekli değil. Şirket, son birkaç aydır Easy Anti-Cheat + Proton desteği üzerinde Epic ile çalıştıklarını ve mevcut Easy Anti-Cheat oyunlarına Steam Deck desteği eklemenin artık basit bir süreç olduğunu ve herhangi bir işlem gerektirmediğini duyurdu.

Şirket, Steam’in tüm kitaplığının Steam Deck’te oynanabilir olmasını istiyor ve hile önleme yazılımını desteklemek, bunun gerçekleşmesi için aşılması gereken en büyük engellerden biriydi. Öngörülemeyen sorunları engelleyen Steak Deck, artık BattlEye de dahil en büyük iki hile karşıtı sağlayıcıyı destekliyor.

Epic, 2018’de Easy Anti-Cheat’i satın aldı ve geçen yıl ücretsiz bir lisans sundu. Yazılım, Apex Legends, Fortnite ve Rust dahil olmak üzere birçok oyunda kullanılıyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.