Anasayfa Haber NVIDIA ve ARM Anlaşması İptal Olabilir

NVIDIA ve ARM Anlaşması İptal Olabilir

nvidia arm

NVIDIA ve ARM arasındaki anlaşma tüm dünyada tartışma konusu olmuştu. Bu satın dev satın alım anlaşması bazı resmi kuruluşların radarına girdi ve birçok engel ortaya çıktı. Eğer Bloomberg‘den gelen haberler doğruysa, NVIDIA ARM’yi satın alma girişiminden vazgeçmek zorunda kaldı.

Detaylar tam olarak belli değil, ancak anlaşmanın sona erme nedeni hükümet onaylarıyla ilgili gibi görünüyor. 40 milyar ABD doları tutarındaki imza, ARM’nin sayısız ortağının endişelenmesine neden olmuştu. Çünkü anlaşma tamamlanmış olsaydı, gelecekteki ARM tabanlı çekirdek lisansları tamamen NVIDIA’nın elinde olacaktı.

NVIDIA ve Softbank, ilk olarak Eylül 2020’de 40 milyar dolarlık anlaşmayı halka açık olarak kabul etti. O sırada iki taraf da işlemleri yaklaşık 18 ay içinde bitirmeyi umuyordu. Bu tahmine göre anlaşmanın Mart 2022’ye kadar tamamlanması gerekiyordu, ancak satın alma yolunda sayısız bariyer çıktı.

Olur da bu satın alım başarısız olursa NVIDIA için kötü bir haber daha var. Yeşil takım, böyle bir durum için SoftBank Group’a 1,25 milyar dolar ödemeyi kabul etti ve hatta anlaşma açıklandığında bu ücreti peşin ödediler.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.