Anasayfa Haber Gran Turismo 7 İçin Yeni Bir Video Paylaşıldı

Gran Turismo 7 İçin Yeni Bir Video Paylaşıldı

Gran Turismo 7

Sony, Gran Turismo 7’nin PlayStation 5’in DualSense kontrolcüsü ile mümkün kılınan dokunsal geri bildirim özelliklerini vurgulayan yeni bir fragman yayımladı.

GameSpot’un aktardığı habere göre, diğer PlayStation 5 birinci taraf oyunlarında olduğu gibi, Gran Turismo 7’de de DualSense entegrasyonu oyun deneyiminde büyük bir rol oynuyor.

Gran Turismo 7’nin geliştiricisi Polyphony Digital, oyunculara daha gerçekçi bir yarış deneyimi yaşatmak için DualSense kontrolcüsünün dokunsal geri bildirim özelliğinden fazlasıyla yararlanmış gibi görünüyor. 2020 yılında Polyphony Digital Başkanı Kazunori Yamauchi, DualSense’in araba kullanmanın teknik geri bildirimlerini tercüme etmek için nasıl kullanılabileceğini anlatmıştı.

Kazunori Yamauchi o zaman yaptığı açıklamada, “Bence -Gran Turismo 7’de- uyarlanabilir tetikleyicinin en etkili kullanımı, frenleme sırasında kilitlenme önleyici fren sisteminin (ABS) çalışmasını temsil etmektir. Uyarlanabilir tetik, bu pedal hissini yeniden yaratmak için uygundur ve oyuncunun istediği frenleme kuvveti ile lastiğin tutuşu arasındaki ilişkiyi doğru bir şekilde hissetmesine ve anlamasına olanak tanır.” demişti.

Son birkaç aydır Gran Turismo 7 için oyuna dahil edilecek çeşitli arabalar ve araba kültürü topluluğu gibi oyunun çeşitli özelliklerine dikkat çeken birden fazla video paylaşıldı. Herhangi erteleme olmadığı takdirde, Gran Turismo 7, 4 Mart tarihinde PlayStation 5 ve PlayStation 4 için satışa çıkacak.