Anasayfa Haber Star Wars Eclipse, Açık Dünya Aksiyon-Macera Oyunu Olabilir

Star Wars Eclipse, Açık Dünya Aksiyon-Macera Oyunu Olabilir

Star Wars Eclipse

Oyun dünyasına yönelik olarak paylaştığı sızıntı haberlerle tanınan Twitter kullanıcısı , bu hafta sonu paylaştığı bir tweet’te, Quantic Dream’in şu sıralarda geliştirmekte olduğu Star Wars Eclipse oyununun bir açık dünya macerası olacağını iddia etti. Ayrıca oyunun, Quantic Dream’in Montreal ekibi tarafından ayrı olarak geliştirilen çok oyunculu bir modu olacağını da belirtti.

Video Games Chronicle’ın haberine göre, Quantic Dream Paris ekibinin sinematik, hikaye, bölüm sanatı ve oyunun motoru üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bununla birlikte @accngt, projenin geliştirme sürecinin 2021 yılının başlarında başladığını ve Quantic Dream Paris geliştirme ekibinin tamamının bu proje üzerinde çalışmadığını iddia etti.

Bunun yanı sıra Star Wars Eclipse oyununun hikayesinin hala yazılmakta olduğu ve Quantic Dream Montreal ekibinin Naughty Dog’un The Last Of Us’ından ilham alarak hazırladığı oyun prototipleri üzerinde hala çalıştığı iddia ediliyor. Eğer bu iddia doğruysa, oyun geliştirme sürecinin çok erken aşamasında demektir.

Ayrıca aralık ayında oyunun hikayesinin “Yüksek Cumhuriyet” döneminde geçtiği doğrulanmıştı. Quantic Dream bununla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Star Wars Eclipse, Jedi’ların altın çağı olarak bilinen Yüksek Cumhuriyet döneminde Outer Rim’in keşfedilmemiş bir bölgesinde geçen ilk video oyunudur.” demişti.

Aralık ayında gerçekleşen The Game Awards’ta gösterilen Star Wars Eclipse’in ilk fragmanında, Yoda ve Naboo gezegeni de dahil olmak üzere etkileyici görüntüler yer alıyordu.