Anasayfa Haber NVIDIA ve ARM Anlaşması Resmen İptal Oldu

NVIDIA ve ARM Anlaşması Resmen İptal Oldu

NVIDIA ARM Tabanlı CPU

NVIDIA ve ARM arasındaki anlaşma teknoloji dünyasında büyük bir ses getirmişti. Aylar içinde bu konuda birçok söylenti çıktı ve resmi kuruluşların bu satın alımı engellemek istediğini gördük. Hatta kısa zaman önce İngiliz politikacıların tutum ve davranışlarından bahsetmiştik. Şimdi ise beklenen oldu ve satın alım planları tamamen sona erdi.

NVIDIA konuyla ilgili resmi bir açıklama yaparken SoftBank Group ile birlikte yürütülen iyi niyetli çabaların yeterli olmadığını bildirdi. Bununla birlikte işlemin tamamlanmasını engelleyen önemli düzenleyici zorluklar nedeniyle sözleşmeyi feshetmeyi kabul ettiler.

SoftBank ayrıca ARM ile koordineli olarak şirketin halka arzı için hazırlıklara başlayacağını duyurdu. SoftBank Group, ARM teknolojileri ve IP’lerinin mobil bilgi işlem ve yapay zeka gelişiminin merkezinde olmaya devam edeceğine inanıyor.

NVIDIA ve SBG, 13 Eylül 2020’de kesin bir anlaşmaya vardıklarını açıklamışlardı. Anlaşmanın şartlarına göre SoftBank, NVIDIA tarafından önden ödenen 1.25 milyar doları alıkoyacak ve dördüncü çeyrekte kar olarak kaydedecek.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.