Anasayfa Haber Apple M2 İşlemcili MacBook Pro Gelecek Ay Tanıtılabilir

Apple M2 İşlemcili MacBook Pro Gelecek Ay Tanıtılabilir

Apple MacBook Pro 20202 - Apple M2 işlemcili MacBook'lar gelecek ay tanıtılabilir
Apple MacBook Pro 20202 - Apple M2 işlemcili MacBook'lar gelecek ay tanıtılabilir

Apple’ın piyasaya sürdüğü M1 işlemcili MacBook Pro modeline M2 işlemci ile yükseltme yapacağı ifade ediliyor. MacRumors’ta yer alan haberde Apple M2 işlemcili MacBook Pro modelinin önümüzdeki ay resmiyet kazanması bekleniyor.

Apple’ın M1 işlemcilerini piyasaya sürmesinden bu yana yaklaşık 2 yıl oldu. Bununla birlikte M2 işlemcileri için çalışmalar yürütüldüğünü tahmin etmek zor değil. MacBook Pro‘ya dönecek olursak, M2’li modelin M1’li modelle tamamen aynı görüneceği iddia ediliyor. Öte yandan Touch Bar’ın da kalacağı söylenirken ProMotion ekran veya ekran üzeri çentik olmayacağı belirtilmiş.

Apple’dan henüz onay gelmemiş olsa da Apple M2 işlemcilerinin ilkbaharda tanıtılması bekleniyor. 8 Mart’ta yapılacağı lanse edilen lansmanla birlikte iPhone SE 3 modelinin de resmiyet kazanacağı söylenmişti. Şirket doğrulama yaparsa iPhone’un yanı sıra Apple M2 işlemcili MacBook Pro modeli de tanıtılmış olacak.

13 Kasım 2016 tarihinde ilk yazısını yayımlayan yazar, 26 Ekim 2020 tarihinde Technopat ailesine katıldı. Makale yazmaya çalışmakla birlikte nadiren haberlere de yönelebiliyor. Uzunca süre Technopat'ta kalmayı amaçlayan Cevat Emre, makaleler sayesinde her gün gelişiyor ve sizlere yeni konularda çözümler sunmayı amaçlıyor.