Anasayfa Haber PlayStation VR2 Tasarımı Tanıtıldı

PlayStation VR2 Tasarımı Tanıtıldı

playstation vr2 başlık

PlayStation Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, PlayStation Blog gönderisi aracılığıyla yeni nesil VR başlığı PlayStation VR2’yi görücüye çıkardı.

Nishino, blog gönderisine “Yeni nesil VR başlığımız PlayStation VR2’nin yeni tasarımını, PlayStation VR2 Sense kontrolcümüzün güncellenmiş ve nihai tasarımını ortaya çıkarmaktan özellikle mutluyum” açıklamasıyla başlıyor.

ps vr2

Gönderinin devamında, özellikle PS VR2 Sense kontrolcülerin sahip olduğu şekil ve ergonomiden bahsedilmiş. Görsellerde de görebileceğiniz üzere yeni nesil kontrolcü dairesel bir tasarıma sahip. PlayStation yetkilisine göre söz konusu bu tasarım, sanal gerçeklik dünyasındaki 360 derecelik görüşü temsil ediyor.

Hideaki Nishino ayrıca, sanal gerçeklik başlığının kulaklık kısmına da değinmiş. PS VR2 kulaklıklarının PS5 ürün ailesinin tasarımından ilham alınarak tasarlandığını belirten başkan yardımcısı, bu tasarımlarla birlikte ergonominin de oldukça arttığından bahsediyor.

ps vr2 sanal gerçeklik başlığı

Son olarak, blog gönderisinde tasarım ekibinden Yujin Morisawa’nın da şu sözlere yer verdiğini belirtelim;

“PlayStation VR2 kulaklığının tasarımı üzerinde çalışmaya başladığımda, ilk odaklanmak istediğim alanlardan biri, kulaklıkta havayı dışarı atmak için bir havalandırma deliği oluşturma fikriydi. Mühendislerimiz, oyuncular VR oyunlarına dalmışken havalandırmaya izin vermenin ve lensin buğulanmasını önlemenin iyi bir yolu olarak bu fikri buldu. Bunu başarmak için birçok tasarım konsepti üzerinde çalıştım ve son tasarımda, entegre havalandırmayı içeren dürbünün üst ve ön yüzeyi arasında küçük bir boşluk olduğunu görebilirsiniz. Bunun nasıl sonuçlandığı ve şu ana kadar aldığım olumlu geri bildirimlerden gerçekten gurur duyuyorum. Umarım PlayStation hayranlarımız da aynı fikirde olur ve onları denemeleri için sabırsızlanıyorum.”

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.