Anasayfa Haber Vivo X Fold Çizimi, Kamera Detaylarını Ortaya Çıkardı

Vivo X Fold Çizimi, Kamera Detaylarını Ortaya Çıkardı

Vivo X Fold çizim
Vivo X Fold çizim

Birden fazla söylentiye göre, Vivo’nun yaklaşmakta olan katlanabilir amiral gemisi Vivo X Fold olarak adlandırılacak. Bugün, güvenilir sızıntı kaynaklarından olan Digital Chat Station, yaklaşan katlanabilir modelin çizimlerini yayınladı ve bu veri kapak ekranında bir delikli kamera ve arkada periskop lensli dörtlü bir kamera kurulumunu ortaya çıkardı.

Telefonun katlanabilir olmasıyla birlikte amiral gemisi sınıfında geleceğini ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin yanı sıra çift OLED ekran ve gimbal stabilizasyonuna sahip ana kameranın cihazda konumlandırılması beklenildiği açıklandı.

Vivo X Fold, Samsung Galaxy Z Fold, Xiaomi Mi Mix Fold, Oppo Find N ve Huawei Mate X2′nin form faktörünü benimseyecek. Cihaz, ana ekranı içeride olacak şekilde yatay olarak katlanacak, uzun ve dar bir dış ekrana sahip olacak.

Vivo X70 Pro+ Vivo X Fold benzeri kamera
Vivo X70 Pro+ Vivo X Fold benzeri kamera

Kamera kurulumu (Vivo X70 Pro+ tasarımının yanı sıra iQOO 9 serisini andırıyor) büyük bir dikdörtgen tasarım benimsenmiş ve kameralar sol tarafa doğru entegre edilmiş durumda.

Resimde telefonun sağ tarafında bir tuş görünüyor (bu, cihaz kullanıcının elinde açıldığında sol tarafta olacaktır). Bunun, Çin dışında genellikle bulunmayan Vivo’nun akıllı asistanı Jovi için olacağı düşünülüyor. Son olarak cihazın global pazarda olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

13 Kasım 2016 tarihinde ilk yazısını yayımlayan yazar, 26 Ekim 2020 tarihinde Technopat ailesine katıldı. Makale yazmaya çalışmakla birlikte nadiren haberlere de yönelebiliyor. Uzunca süre Technopat'ta kalmayı amaçlayan Cevat Emre, makaleler sayesinde her gün gelişiyor ve sizlere yeni konularda çözümler sunmayı amaçlıyor.