Anasayfa Haber TurkNet Destekli FIRST Robotics Competition İstanbul Ayağı Başlıyor

TurkNet Destekli FIRST Robotics Competition İstanbul Ayağı Başlıyor

FIRST Robotics Competition

04 – 06 Mart 2022’de Fuar İzmir’de ilk ayağı gerçekleşen etkinliğin şimdi de İstanbul ayağı gerçekleştirilecek. 15 ile 20 Mart tarihleri arasında sürdürülecek İstanbul ayağıyla ilgili TurkNet’in açıklaması şu şekilde;

Değerli TurkNet’li

Sizleri robotların adrenalin ve heyecan evreninde hızlı bir tura davet ediyoruz! 

2018 yılı itibarıyla gençlerin STEM+A (Science, Technology, Engineering, Mathematics + Art) bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanat alanlarında ilgilerini artıran ve yeteneklerini geliştirmelerine destek olan liseler arası FIRST® Robotics Competition’ın İzmir ayağı tamamlandı.

Geleceğin girşimci adayları olan gençler şimdi de İstanbul ayağı için hazırlanıyor. 

Türkiye etabının son iki etkinliği 15-17 Mart İstanbul Regional ve 18-20 Mart Bosphorus Regional turnuvaları Maslak, Vokswagen Arena’da düzenleniyor.

FIRST® Robotics Competition, bu sene BOEING sponsorluğuyla RapidReact (Ulaşım ve Taşımacılık) temasında gerçekleşiyor.

Türkiye’nin gigabit hızında internet sunan operatörü olarak bilim ve teknoloji tutkunu gençlerimizin düşlerini gerçeğe dönüştürmeleri için yanlarındayız ve onlarla gurur duyuyoruz!

Siz de etkinliğe katılarak veya sosyal medya üzerinden TurkNet hesaplarını takip ederek tüm katılımcı takımlara destek olabilirsiniz!

FRC ile ilgili canlı yayınlara, videolara ve fotoğraflara sosyal medya kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.