Anasayfa Haber Vivo X80 ve X80 Pro Modellerinin Detayları Sızdırıldı

Vivo X80 ve X80 Pro Modellerinin Detayları Sızdırıldı

Vivo X80

Vivo’nun yaklaşmakta olan Vivo X80 akıllı telefon serisindeki telefonların teknik özellikleri, lansman öncesi ortaya çıktı.

Vivo, kısa süre içerisinde X80 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan çevrimiçi söylentilere göre şirket, bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon serisini Nisan ayının sonunda piyasaya sürecek. Lansmana henüz bir ay gibi bir süre varken, Vivo X80 serisinde yer alan X80 ve X80 Pro akıllı telefonlarının teknik detayları, çevrimiçi olarak sızdırılmış durumda. Bahsi geçen cihazlarla ilgili bilgilere, TENAA listesi aracılığı ile erişebiliyoruz.

Ortaya çıkan TENAA listesinde yer alan bilgilere göre, her iki model de 6.78 inç ekrana sahip olacak. X80 modelinde yer alan ekran, FULL HD+ olma özelliğini taşırken, X80 Pro modeli QHD+ ekrana sahip. Vivo X80 akıllı telefon, 4.500mAh batarya barındırıyor ve 80W hızlı şarjı destekliyor. Pro modeli ise 4.700mAh batarya ile birlikte geliyor. Cihaz ayrıca, 80W hızlı şarjı ve 50W kablosuz şarjı da destekliyor.

Vivo X80

Bunların haricinde, Vivo’nun ilk katlanabilir akıllı telefonu Vivo X Fold’un da detayları ortaya çıktı. Bahsi geçen katlanabilir akıllı telefonun, önümüzdeki ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazda yer alacak olan dış OLED ekran, 6.53 inç büyüklüğünde olacak ve Full HD+ çözünürlük ile gelecek. Cihazda, 4.600mAh batarya bulunuyor. Ayrıca cihaz, 80W hızlı şarj ile 50W kablosuz şarj desteğini de barındırıyor. Cihazla ilgili diğer söylentiler, katlanabilir telefonun QHD+ çözünürlüğe sahip 8 inçlik katlanabilir bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Bu ekran, 120Hz yenileme hızını da destekleyecek. Cihaz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC’den güç alacak.

Son olarak Vivo’nun, önümüzdeki ay sonunda gerçekleşecek lansman öncesinde Vivo X80 serisi ile ilgili daha fazla ayrıntıyı kısa süre içerisinde açıklayabileceğini belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Mezunu