Anasayfa Haber MSI, RX 6400 Kartlarını Duyurmaya Hazırlanıyor: AERO ITX

MSI, RX 6400 Kartlarını Duyurmaya Hazırlanıyor: AERO ITX

AMD RX 6400, kardeşi RX 6500 XT ile birlikte OEM’lere özel olarak piyasaya çıkmıştı. Bir süredir bu düşük bütçeli kartın perakende pazara geleceği konuşuluyordu, şimdi ise oldukça somut bir kanıtımız var.

Son sızıntılara bakılırsa Radeon RX 6400 ekran kartları 20 Nisan’da piyasaya sürülecek. Kart stoğu olan bazı perakendeciler erkenden listeleme yaptı. Singapurlu NVX System Integrators, MSI’a ait Radeon RX 6400 AERO ITX modelini yaklaşık olarak 255 dolarlık bir fiyatla satışa çıkardı.

Şimdiye kadar bilinmeyen Çinli bir OEM tarafından üretilen RX 6400 modeli görmüştük. Şimdi MSI gibi önemli bir üreticinin özel soğutmalı RX 6400 üretimi yaptığına tanık oluyoruz. Bu da MSI’ın yanı sıra tüm büyük markaların özel tasarımlarını piyasaya sürebileceğini gösteriyor. Daha güçlü olan RX 6500 XT’nin önerilen perakende fiyatı 199 dolardı, bu sebeple Singapurlu perakendecinin fiyatı oldukça yüksek.

Radeon RX 6400, 64 bit veri yolunda 768 Akış İşlemcisi ve 4 GB GDDR6 belleğe sahip düşük seviyeli bir kart olacak. RX 6500 XT’nin sonuçları ortada, bu nedenle kardeşinin oyuncular için iyi bir seçenek olmasını beklemiyoruz. Ancak düşük ayarlarda/çözünürlükte oyun oynamak isteyenler ve gündelik işler için uygun fiyatlı bir model olarak tercih edilebilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.