Anasayfa Haber Cyberpunk 2077 İçin İlk Genişleme Paketi Gelecek Yıl Çıkacak

Cyberpunk 2077 İçin İlk Genişleme Paketi Gelecek Yıl Çıkacak

Cyberpunk 2077 genişleme

CD Projekt RED tarafından Cyberpunk 2077 için büyük hikaye genişlemeleri söz verildi ancak başlangıçtaki sorunlar ve şirketin bunları düzeltme çabaları sebebiyle istenilen yol haritasına bir türlü uyulamadı. Şimdi ise stüdyo, Cyberpunk 2077 için ilk genişleme paketinin 2023 yılında çıkacağını doğruladı.

Duyuru, CD Projekt’in stüdyo başkanı Adam Kicinski’nin bu genişlemenin geliştirilmesinde birden fazla ekibin yer aldığını söylediği son kazanç duyurusu sırasında geldi. Hayranların bu isimsiz genişlemenin piyasaya sürülmesinden sonra daha fazla hikaye içeriği alıp almayacağı ise belirsiz. Henüz hikaye veya ortam hakkında da herhangi bir ayrıntı açıklanmış değil ancak stüdyo bu yıl içerisinde daha fazla ayrıntının verileceğini belirtiyor.

Oyunun şu ana kadar tüm platformlarda 18 milyondan fazla sattığını belirtelim. Oyun yakın zamanda Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PC için uzun zamandır beklenen yeni nesil yükseltmesini aldı. Stüdyo düzenli güncellemeleri onayladı ve küçük indirilebilir içerikler de gelmeye devam ediyor.

Genişletme yine ana oyun gibi CD Projekt’in şirket içi motoru REDengine üzerinde geliştiriliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.