Anasayfa Video ASUS Vivobook Pro 16X OLED Laptop İncelemesi

ASUS Vivobook Pro 16X OLED Laptop İncelemesi

ASUS Vivobook Pro 16X OLED

Bu videomuzda Asus’un profesyonel kullanıcılara yönelik tasarladığı Vivobook serisinden Pro 16X OLED modelini inceliyoruz.

Günümüzde bilgisayar pazarında çok ciddi bir ürün çeşitliliği görüyoruz. Özellikle dizüstü bilgisayarların pazardaki payı gün geçtikçe artarken, kendi içlerinde de alt türlere ayrılmaya devam ediyorlar. Oyunculara yönelik dizüstü bilgisayarları tamamen ayrı bir segment haline geldiler, ama onların arasında bile ekran boyu, donanım seviyesi ve kasa kalitesi gibi farklı unsurlara bağlı alt gruplaşmalar mevcut.

Profesyonel iş kullanıcılarına yönelik dizüstülerde de benzer bir durum söz konusu denebilir. Mesela Asus tarafından geliştirilen Vivobook serilerinde genel olarak hafif bir metal kasa ve yüksek batarya kapasitesi ön plana çıkıyor. Ama farklı modellere baktığımızda, her birinin çok farklı kullanım senaryolarına göre tasarlandıklarını görüyoruz.

OLED Ekranın Önemi

Asus Vivobook Pro 16X OLED modelinde, adından anlaşılacağı üzere OLED ekran paneli kullanılmış. OLED ekranların özellik ve avantajlarına daha önceki inceleme videolarımızda detaylı olarak değinmiştik. Aşağıda bağlantısı bulunan ASUS Vivobook Pro 14 OLED İncelemesi videomuzda bunları bulabilirsiniz.

ASUS Vivobook Pro 14 OLED İncelemesi

Pro 16X modeli 16 inçlik bir ekran çevresine kurulmuş bir kasaya sahip. Ancak bu ekranın tek özelliği boyutu ya da hayli yüksek çözünürlük sunması değil. Kullanılan OLED ekran paneli çok yüksek renk doğruluğu için kalibre edilmiş. Öyle ki üzerinde Pantone Validated ibaresi bulunan bu ekran, doğrudan fotoğraf ve video işleme gibi işler için mükemmel denecek derecede renk doğruluğuna sahip.

ASUS Vivobook Pro 16X OLED

Vivobook Pro 16X OLED Teknik Özellikler

Vivobook Pro 16X OLED Fiyat Bilgisi

Bu arada belirtmeden geçmemek gerekiyor, her ne kadar biz bu videomuzda 16 inç ekranlı modeli incelesek de, Asus daha kompakt bir versiyon isteyenleri de unutmamış. 14 inç ekranlı modelin teknik özelliklerini ve fiyatını aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

Vivobook Pro 14X OLED Teknik Özellikler

Vivobook Pro 14X OLED Fiyat Bilgisi

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...