Anasayfa Haber Bülten ASUS Expertbook B9400 Tanıtıldı

ASUS Expertbook B9400 Tanıtıldı

ASUS Expertbook B9400

Türkiye kurumsal pazarında büyümeye devam eden ASUS, ürün yelpazesini genişlettiği BUSINESS serisiyle şirketlerin tüm dizüstü, masaüstü ve all-in-one(hepsi birarada) bilgisayar ihtiyaçlarını uçtan uca karşılıyor. İş dünyasına özel üretilen, yoğun çalışma temposuna duyarlı BUSINESS modeller; sağlamlık, uzun ömürlü kullanım, esneklik ve üst düzey güvenlik özelliklerini bir arada sunuyor. Düşme, titreşim, şok, irtifa, yüksek ve düşük sıcaklık gibi birçok zorlu dayanıklılık testini başarıyla geçen ExpertBook B9400, profesyonellerin tercih ettiği modellerden biri. Son derece ince ve şık tasarımıyla Best Laptop Brand 2020 ödülüne layık görülen B9, dünyanın en hafif 14 inç iş bilgisayarı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Gün boyu üretkenlik

Dayanıklı, magnezyum-lityum alaşımlı, minimalist tasarımlı bir kasa içine yerleştirilen B9 yalnızca 880 gr hafifliğinde ve 14.9 mm inceliğinde. İnce çerçeveleri, ExpertBook B9’un 14 inç ekranını 13 inç gövdeye sığacak şekilde kompakt hale getiriyor. Bir evrak çantasına sığacak boyutta ve hafiflikte olan ürün, her an istenilen her yere taşınabiliyor.

ExpertBook ailesinin en hafif üyesi olan B9400, Intel’in yeni nesil Wi-Fi 6 (802.11ax) internet teknolojisini kullanıyor. Bu nedenle ürün; hızlı, stabil ve daha geniş alanları kapsayan yüksek kalitede bir kablosuz ağ performansı sunuyor. Kablolu bağlantı gerektiren işyerleri veya kablosuz ağ bağlantılarının zayıf olduğu durumlar için de 1 adet kutudan çıkan dönüştürücü sayesinde ethernet bağlantısına dönüştürülebilen Micro HDMI bağlantısı yer alıyor. B9400, 33 Watt ve 66 Watt batarya versiyonları ile tüm gün kesintisiz performans sunuyor ve sürekli hareket halindeyken bile yarı yolda bırakmıyor.

Hızlı şarj imkanı

Expertbook B9400

Enerji tasarruflu Panel Self Refresh teknolojisinin yardımıyla tek bir şarjla tüm gün pil ömrü sağlayan B9400, hızlı şarj teknolojisi sayesinde pili 39 dakika gibi kısa bir sürede %60’a varan kapasiteye kadar yeniden şarj edebilmeyi sağlıyor.

Çift yönlü gürültü önleyici ses teknolojisi

Yapay zeka destekli gürültü engelleme teknolojisine sahip ExpertBook B9, hem hoparlör çevresindeki gürültüyü filtrelemek için hem de konuşmanın diğer ucundaki kişiden gelen gürültüyü ortadan kaldırmak için akıllı bir ses sistemiyle çalışıyor. İleri düzey iki yönlü yapay zeka gürültü önleyici ses teknolojisiyle, iletişim kurduğunuz kişilerle tıpkı aynı odadaymış gibi yüksek kalitede görüşme ve maksimum odaklanma imkanı sunuyor.

B9, dört çok yönlü uzak alan mikrofonu, akıllı amplifikatör teknolojisi ve birinci sınıf ses sağlayan Harman Kardon sertifikalı hoparlörleriyle de profesyoneller için oldukça ideal.

Konfor ve güvenliği bir arada sunan detaylar

Hafif olmasıyla öne çıkan bu iş bilgisayarında, klavyenin altında bulunan fare alanını ikinci bir ekrana dönüştüren NumberPad teknolojisi de mevcut. Dokunmatik alandaki özel tuşlar, gerekli anlarda numerik klavye olarak kullanılabiliyor ve özellikle sayısal işlemleri yapmak için kolaylık sağlıyor. ErgoLift menteşesi sayesinde klavyeyi 180 derece yatırma avantajına da sahip olan B9400, en konforlu yazma deneyimini sunuyor. Üstelik klavyenin arkadan aydınlatılabilir olması, karanlık ortamlarda zahmetsizce yazmaya olanak sunuyor.

B9, işletmelerin verilerini güvende tutmak için birinci sınıf güvenlikle donatıldı. AdaptiveLock yakınlık sensörü ve yapay zeka ile tasarlanan cihaz, kullanıcısının yüzünü tanıyarak oturum açmak için entegre bir kızılötesi kamera kullanıyor. Kullanıcısı uzaklaştığında ise kendini otomatik olarak kilitleyen bilgisayar böylelikle verileri her daim güvende tutuyor.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.