Anasayfa Haber Rockstar, Red Dead Redemption Remake Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Rockstar, Red Dead Redemption Remake Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Red Dead Redemption Remake

Rockstar Games‘ın bir süredir Red Dead Redemption serisinin yeni nesil konsollara getirmek için çalışmalar yürüttüğü söyleniyordu. Bu söylemler her geçen gün daha da güçlenirken, şimdi de geliştirici firmanın Red Dead Redemption Remake ve Red Dead Redemption 2‘nin yeni nesil güncellemesi üzerinden çalıştığı iddia ediliyor.

Oyun sektörüyle ilgili yapmış olduğu haberlerle ün yapan Chris Klippel, Rockstar’ın 2020 yılından bu yana RDR 2’nin yeni nesil güncellemesini geliştirdiğini ifade ediyor. Fakat Klippel haberinde şirketin ani bir karar değişikliğiyle ilk oyunu da yeni nesil konsollara uyarlamak için kolları sıvadığına vurgu yapıyor. Bu karar değişikliğinin de RDR 2’nin yeni nesil güncellemesinin ertelenmesine sebep olduğu söyleniyor.

Hatırlayacağınız üzere Red Dead Redemption‘ın remake sürümü geride bıraktığımız yıllarda yanlışlıkla listelenmişti. Bu gelişme serinin hayranlarını heyecanlandırırken, bahsi geçen yapım Amazon üzerinde de boy göstermişti.

Şimdilik yeniden geliştirilen yapım hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak Rockstar’a yakın kaynaklar her iki oyunun da yeni nesil konsollara uyarlanacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.