Anasayfa Haber Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 Ultra 120W Şarj

Uzunca bir süredir sızıntı haberlerine konu olan Xiaomi 12 Ultra tanıtım tarihi ortaya çıktı. Çinli teknoloji devine yakın kaynakların servis ettiği bilgilere göre merak edilen 12 Ultra, 5 Temmuz tarihinde düzenlenecek olan lansmanla beraber resmiyet kazanacak. Peki, Xiaomi 12 Ultra özellikleri nasıl olacak? Gelin son sızıntıları hızlıca hatırlayalım.

Xiaomi 12 Ultra Özellikleri İle Neler Sunacak?

Önümüzdeki ay tanıtılacak olan Xiaomi 12 Ultra’nın, Leica imzalı devasa dörtlü arka kamera kurulumuna ev sahipliği yapacağı konuşuluyor. Bu kameraların da 50 MP birincil, 48 MP periskop, 48 MP ultra geniş açı şeklinde sıralanması bekleniyor.

Ekran tarafında da 12 Ultra’nın, 6.6 inçlik kavisli bir AMOLED ekranın üzerine inşa edileceği tahmin ediliyor. Bu ekranın da HDR10 Plus desteğine, 1400 x 3200 piksel ekran çözünürlüğüne ve 20:9 en boy oranına sahip olacağı öne sürülüyor.

Performans konusunda da kullanıcılara üst düzey bir akıllı telefon deneyimi vaat edeceği dile getirilen Xiaomi 12 Ultra’nın, Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç alacağı belirtilmiş. Qualcomm’un bu işlemcisine de 8, 12, 16 GB RAM ve 256, 512 GB dahili depolama seçeneklerinin eşlik edeceğini belirtelim.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.