Anasayfa Haber Apple, Büyük Ekranlı iPhone Modelini iPhone 14 Plus Olarak Adlandırılabilir

Apple, Büyük Ekranlı iPhone Modelini iPhone 14 Plus Olarak Adlandırılabilir

iPhone 14 Plus

Son birkaç aydır yayınlanan raporlarla birlikte Eylül ayında lanse edilecek olan büyük ekranlı iPhone modelinin iPhone 14 Max olarak adlandırılacağı iddia ediliyordu. Ancak son yayınlanan raporlara göre, söz konusu modelin iPhone 14 Max yerine iPhone 14 Plus olarak adlandırılacağı ileri sürülüyor.

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone Pro modellerinde iki farklı ekran boyutunu kullanıcılara sunuyor. Bu modelleri Pro ve Pro Max olarak isimlerinden teknoloji devinin, son raporlara göre de büyük ekranlı modelini Pro olmayan cihazlara da getireceği belirtilmiş.

Naver tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda, 14 Plus modelinin A15 Bionic işlemcisinden güç alacağı ve 6.7 inç büyüklüğündeki LTPS OLED ekranın üzerine inşa edileceği dile getiriliyor. Aynı zamanda Plus modelinin çift kamera kurulumuna da sahip olacağı belirtilmiş.

Apple’ın Max yerine neden Plus ismini tercih edeceği belirsiz. Ancak, Pro Max ve Max modellerinin isim benzerliğinin kullanıcıların kafasında karşılık yaratacağı ve bu yüzden şirketin en son iPhone 8 serisinde kullandığı Plus ismini geri getireceği düşünülüyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.