Anasayfa Haber Ubisoft, Skull and Bones Oynanış Videosunu Gösterdi

Ubisoft, Skull and Bones Oynanış Videosunu Gösterdi

Ubisoft’un açık denizlerde korsanlık temalı oyunu Skull and Bones, yelken açmaya hazır. Bugünkü Ubisoft Forward etkinliği sırasında gösterilen açık dünya oyunu 8 Kasım’da piyasaya çıkacak.

Skull and Bones, 17. yüzyılın sonunda, Korsanlığın Altın Çağı olarak adlandırılan dönemde Hint Okyanusu’nda geçiyor. Ubisoft’a göre, oyuncular küçük bir korsan karakolunda mütevazi başlangıçlardan, sözleşmeler alarak, hazineler kazanarak ve filolarını genişleterek imparatorluklarını ve efsanelerini inşa etmeye başlayacaklar. Öte yandan oyundaki önemli olan tek para birimi itibar: Oyuncu kötü şöhreti büyüdükçe yeni gemilere, silahlara, zırhlara ve diğer ekipmanlara erişim sağlayacakken daha kazançlı ve daha tehlikeli fırsatlar elde edecek.

Tek tabanca hayatı tercih eden oyuncular Skull and Bones’u tek başına oynayabilecek, ancak oyunun ekipçe oyununa odaklanılarak inşa edildiğini belirtelim. Her sunucu, konvoylara saldırmak, ileri karakolları yağmalamak veya PvP savaşlarına katılmayı seçen diğerlerine karşı meydan okumak için iki veya üç kişilik gruplar halinde ekip oluşturabilen 20 oyuncuya kadar destek verecek. Ve evet, bu canlı bir oyun olacak: Ubisoft, “önümüzdeki yıllar boyunca” yeni içerik, etkinlikler ve zorluklarla düzenli güncellemeler planlıyor.

Skull and Bones
Ubisoft’un yeni oyunu Sea of Thieves’e rakip olmayı amaçlıyor.

Skull and Bones Hangi Platformlara Çıkıyor?

Skull and Bones, Epic Games Store ve Ubisoft Store üzerinden PC’de satışa sunulacak ve PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Stadia dahil olmak üzere diğer platformlarda çapraz oynama ve çapraz ilerleme özelliklerine sahip olacak. Oyunun fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.