Anasayfa Haber Windows 11 KB5015814, Tüm Kullanıcılar İçin Hazır

Windows 11 KB5015814, Tüm Kullanıcılar İçin Hazır

Tüm Windows 11 kullanıcılarına sunulan KB5015814, çok sayıda iyileştirme ve düzeltme içeren bir listeye sahip. Bu toplu güncelleştirme, Windows Arama kısmı için öne çıkanlar özelliğini herkes için kullanılabilir hale getiriyor. Microsoft, kullanıcıların Windows 10’dan Windows 11’e yükseltme yapmasını engelleyen bir hatayı da giderdi.

KB5015814 bir güvenlik güncellemesi olarak geliyor ve cihazınıza otomatik olarak indirilecek. Öne çıkanlar özelliği daha önce teste açılmıştı ve şimdi tüm kullanıcılara ulaşıyor. Microsoft bu özellikle birlikte her günün dikkate değer ve ilginç anlarını sunmayı planlıyor. Buna tatiller, yıldönümleri ve birçok özel gün dahil. Arama kısmında sunulan anlar hem küresel hem de yerel konularla ilgili olabilir. İçerikler ayrıca kuruluşunuzla alakalı olayları da kapsayacak. Elbette bu durum cihazınız bir kuruluşa bağlı olduğunda gerçekleşecek.

Windows 11 KB5015814 güncellemesiyle nelerin değiştiğine bu bağlantı aracılığıyla bakabilirsiniz. Dikkate değer bazı iyileştirmelere bakacak olursak;

  • Cloud Clipboard hizmetinin çalışmayı durdurduğu ve makineler arasında senkronizasyonu önlediği bir hata düzeltildi.
  • Sandbox çalışmaya başladıktan sonra Windows 11’in Windows Sandbox başlangıç ​​ekranını gizleyemediği bir hata giderildi.
  • Ardışık video kliplerin oynatılmasının başarısız olmasına neden olabilecek başka bir hata düzeltildi.
  • Telefonunuz uygulamasın adı Ayarlar sayfasında Telefon Bağlantısı olarak değiştirildi.
  • Microsoft Surface Dial özelleştirme ayarları sayfasının çalışmayı durdurmasına neden olan sorun giderildi.
  • Wi-Fi ortak erişim noktası özelliğini kullanmanızı engelleyebilecek bilinen bir sorunu giderildi.
  • DirectX 12 (DX12) kullanan oyunlarda ardışık video kliplerin kayıttan yürütülmesinin başarısız olmasına neden olabilecek bir hata çözüldü.
Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.