Anasayfa Haber Google, Stadia’nın Kapanacağına Dair Söylentileri Yalanladı

Google, Stadia’nın Kapanacağına Dair Söylentileri Yalanladı

google stadia

Son dönemde Stadia oyun servisinin kapanacağına dair söylentiler dolaşmaya başlamıştı. Google, tüm söylentileri resmi olarak yalanladı ve hala “platforma daha fazla oyun getirmek için çalıştıklarını” açıkladı.

Google’ın bulut tabanlı oyun hizmeti Stadia, eksik özellikleri, teknik sorunlar ve tuhaf pazarlama kampanyalarıyla birlikte çok sayıda tepki topladı. Kısa zaman öncesinde ise Killed by Google isimli bir Twitter hesabından hizmetin kapanacağına dair paylaşım yapıldı. Hatta mesajda olduğu gibi “hizmetin yaz sonuna kadar” tamamen sona ereceği söyleniyordu.

Ayrıca “tüm üyelere 30-60 gün öncesinden bilgi verileceği, son aylık ödemenin iade edileceği” bile ifade edildi. Ardından yetkililer, sorulan sorulara Resmi Stadia hesabından “Stadia kapanmıyor. Platforma ve Stadia Pro’ya her zaman daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.” şeklinde net bir yanıt verdi.

Google Stadia ilk olarak 2019’da duyurulmuştu ve hiçbir zaman sıçrama yapamadı. Başlangıçta çok küçük bir oyun kütüphanesine sahipti ve ayrıca oyunlarda gecikme sorunları yaşanıyordu. Resmi rakamlar Google tarafından paylaşılmıyor, ancak tahminlere göre Stadia’nın bugün 250.000 civarında aktif kullanıcısı var. Ayrıca 2022 sonunda 1.3 milyon kullanıcıyla zirveye ulaştığı söyleniyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.