Anasayfa Haber Intel Arc Masaüstü Ekran Kartları Ağustos Ayında Gelebilir

Intel Arc Masaüstü Ekran Kartları Ağustos Ayında Gelebilir

2022 yılı tamamlanmadan önce NVIDIA ve AMD’nin yeni nesil ekran kartları piyasada olacak. Öte yandan Intel, Arc Alchemist ekran kartları ile birlikte rekabeti bambaşka bir noktaya taşımak üzere geliyor. Masaüstü Alchemist modelleri bizi çok bekletti lakin artık sona yaklaştık diyebiliriz.

Güvenilir bir kaynak olan Igor’sLAB, masaüstü kartların çıkış tarihiyle ilgili yeni bir zaman çizelgesi paylaştı. Rapora göre Intel, Arc GPU’larını 5 Ağustos ile 29 Eylül arasında olmak üzere kademeli olarak piyasaya sürecek.

Bununla birlikte, Intel’in olumsuz geri bildirimlerden kaçınmak için test örneklerini belirli sayıda seçkin yayına göndermesi bekleniyor. Nitekim objektif incelemeleri görmek için Alchemist kartların perakende satışa çıkmasını beklememiz gerekebilir.

Arc A380’de olduğu gibi, mavi takımın ilk önce Çin veya farklı pazarlarla kısıtlı bir lansman yaptığını görme ihtimalimiz var. Umuyoruz ki bu gerçekleşmez ve Intel imzalı ürünler global pazara erkenden yayılır.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.