Anasayfa Haber Xiaomi Mijia Glasses Camera Duyuruldu

Xiaomi Mijia Glasses Camera Duyuruldu

Xiaomi Mijia Glasses Camera

Xiaomi tarafından geçtiğimiz yıl Smart Glasses konsepti ile tanıtılan artırılmış gerçeklik gözlükleri sonunda Mijia Glasses Camera adı ile gerçeğe dönüşmüş durumda. 100 gram ağırlığındaki akıllı gözlükler özel Snapdragon 8 tabanlı çipset ve 5x optik yakınlaştırmalı çift kamera kurulumu ile geliyor.

Xiaomi Mijia Glasses Camera Özellikleri

Mijia Glasses Camera’daki Snapdragon çipi, 3 GB RAM ve 32GB depolama ile destekleniyor Ek olarak bağımsız bir ISP mevcut. Silikon OLED ekran ise bir Sony ürünüyken 3000 nit tepe parlaklığı, göz için 1800 nit parlaklık, 3281 ppi yoğunluğu ve mavi ışık seviyeleri için TUV sertifikasına sahip.

Çift kamera, Quad Bayer piksel gruplamalı 50 MP ana sensöre sahipken ikincil optik görüntü sabitleme (OIS) özellikli kamera 8 MP 5x telefoto sunuyor. Ek olarak kesintisiz 100 dakikaya kadar video kaydı mümkün.

Batarya kapasitesi 1.020 mAh ve 10W’da kablosuz şarjı destekliyor. 30 dakikalık şarj ile kapasitenin %80’ini dolabiliyor. Diğer özellikler arasında ekranda canlı çeviri ve Xiaomi’nin yapay zeka yardımcısı XiaoAI için destek yer alıyor.

Mijia Glasses Camera fiyatı ise 370 dolar olarak belirlenmiş. Şirket kitlesel fonlama olarak ön siparişleri toplayıp ürünün üretimine başlamayı hedefliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.