Anasayfa Haber Windows 10 22H2 Güncellemesi Yeni Özelliklerle Gelecek

Windows 10 22H2 Güncellemesi Yeni Özelliklerle Gelecek

Windows 10 Güncellemesi kare oranı

Son aylarda Windows 11 işletim sistemine odaklanan Microsoft, Windows 10’u unutmayarak yeni güncellemeler sunmaya devam ediyor. Microsoft yetkililerine göre Windows 10 önemli bir rol oynamaya devam ediyor ve Windows 10 22H2 bu yıl içinde müşterilere sunulmaya başlayacak.

Redmond devinin Windows 10’a eskisi kadar eğilmediğini biliyoruz, ancak önümüzdeki güncelleme önemli şeyler getirebilir. Bir şirket sözcüsü, bu özellik güncellemesinin “kapsamlı bir dizi yeni özellik” ile gönderileceğini ve daha fazla ayrıntının yakında paylaşılacağını söyledi.

Bildiğiniz gibi Windows 10 en az 2025’e kadar desteklenmeye devam edecek. İşletim sisteminin halen 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğunu tahmin ediyoruz, bu nedenle Microsoft’un destek sunması gayet doğal. Ek olarak, destek belgelerinde sürüm 22H2’nin Windows 10 sürüm 2004’ün üzerine kurulduğu ve “Windows Donanım Uyumluluk Programında (WHCP)” herhangi bir değişiklik getirmeyeceği doğrulanmıştı.

Kısa süre önce gelen toplu güncellemelerden (KB5015684) birinde Windows 10 22H2 ile ilgili referanslar ortaya çıktı. Bu güncelleme resmi olarak Windows Insider programına ulaştı ve işletim sistemi sürümü 21H2’den 22H2’ye yükseliyor.

Öte yandan Microsoft, Windows 11 için aynı şekilde 22H2 sürümü üzerinde çalışıyor. “Sun Valley 2” olarak da bilinen bu sürümle yeni özellikler ve çeşitli iyileştirmeler yapılacak.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.