Anasayfa Haber Xiaomi NoteBook Pro 120G Detayları Ortaya Çıktı

Xiaomi NoteBook Pro 120G Detayları Ortaya Çıktı

Xiaomi NoteBook Pro 120G

Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarı NoteBook Pro 120G, 120Hz ekran ve 12.Nesil Intel Core i5 işlemci ile birlikte geliyor.

Xiaomi NoteBook Pro 120G 30 Ağustos’ta piyasaya sürülecek. Çinli şirket, dizüstü bilgisayarın satışa sunulmasından önce, web sitesi aracılığıyla yaklaşmakta olan dizüstü bilgisayarın bazı özelliklerini ortaya çıkardı. Sitede dizüstü bilgisayarın sol kısmında Thunderbolt portu, HDMI portu ve 3,5 mm ses jakı, sağ kısmında ise USB Type-A portu bulunan bir görüntüsü de yer alıyor. Notebook ayrıca, 120Hz yenileme hızına sahip bir ekranla birlikte geliyor.

Xiaomi NoteBook Pro 120G
Xiaomi NoteBook Pro 120G

Ayrıca Xiaomi NoteBook Pro 120G, NVIDIA GeForce MX550 GPU ile birlikte 12. Nesil Intel Core i5 H-Serisi işlemci tarafından desteklenecek. Yeni dizüstü bilgisayar 120Hz yenileme hızına sahip 2.5K True-life ekrana sahip olacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Çinli şirketin paylaştığı görselde NoteBook Pro 120G’nin sol tarafında bir Thunderbolt portu, bir HDMI portu ve 3,5 mm kulaklık girişi görülüyor. Dizüstü bilgisayarın sağ tarafında ise bir USB Type-A portu görülüyor. Görüntü ayrıca Xiaomi NoteBook Pro 120G’nin video konferans için bir web kamerasına sahip olabileceğini de ortaya koyuyor. Ek olarak cihaz gümüş renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Xiaomi NoteBook Pro 120G için hazırlanan mikrosite kısa süre önce yayına girmişti. Şirket, web sitesine göre dizüstü bilgisayarın 30 Ağustos’ta satışa sunulacağını teyit etmişti. Dizüstü bilgisayar ile ilgili diğer detaylar ise henüz şirket tarafından açıklanmış değil.

Hatırlayacağımız üzere şirket, Temmuz ayı içerisinde Xiaomi Book Pro 14 inç 2022’yi piyasaya sürmüştü. Serinin yeni dizüstü bilgisayarı 3D LUT renk düzeltme, 90Hz yenileme hızı ve Dolby Vision desteğine sahip 14 inç OLED ekranla birlikte gelmişti. Gücünü 12. Nesil Intel Core P-Serisi işlemciden alan dizüstü bilgisayar ayrıca 16GB LPDDR5 RAM ve 512GB dahili depolama alanına da sahipti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Mezunu