Anasayfa Haber Xbox Game Pass “Friends and Family” Paketi Duyuruldu

Xbox Game Pass “Friends and Family” Paketi Duyuruldu

Xbox Game Pass Friends and Family
Xbox Game Pass Friends and Family

Xbox Game Pass için “Friends and Family” paketi, halihazırda Kolombiya ve İrlanda için test aşamasına girdi.

Microsoft kısa süre önce kullanıcıların Xbox Game Pass Ultimate’ın avantajlarını arkadaşları ve aile üyeleriyle paylaşmalarına olanak tanıyan bir servis katmanını test etmeye başlamıştı. Başlangıç aşamasında sadece Xbox Insider kullanıcılarına açık olan bu test süreci, şimdi şirket tarafından Kolombiya ve İrlanda’da yaşayan kullanıcılar için de aktif hale getirildi.

Xbox Friends and Family planı şu anda maksimum dört kişi ile paylaşılabiliyor. Şimdilik geçerli olan tek kriter, birincil hesap sahibinin ve hesabı paylaşanların aynı bölgede ikamet ediyor olması. Ancak bunun önemli bir kısıtlama olmadığını ve daha fazla bölge ortak plan için uygun hale geldikçe durumun değişebileceğini belirtelim.

Sunulan yenilik ile birlikte, ortak plana katılan kullanıcılar kendi ayrı hesaplarına ve Xbox profillerine de sahip olacaklar. Bu, paketteki her bireyin kendi istatistiklerine, başarılarına, oyun kayıtlarına ve daha fazlasına erişebileceği anlamına geliyor. Ayrıca, bir hesabı paylaşmak her zaman birlikte oynamak zorunda olunması demek de değil, zira her kullanıcı istediği zaman ve istediği şekilde oyun oynama imkânına sahip olabilecek. Böylece kullanıcılar sadece konsolda oyun oynamakla sınırlı kalmayarak PC, uyumlu bir mobil cihaz ya da web üzerinden de hizmete bağlanabilecekler.

Xbox Game Pass Friends and Family üyeleri, yüzlerce oyuna erişim, Xbox Game Studios oyunlarına ilk gün garantili erişim, üyelik indirimleri ve EA Play’e ücretsiz erişim gibi Xbox Game Pass Ultimate hesabıyla ilişkili tüm avantajlara erişebilecek. Yeni programla ilgilenen mevcut Xbox Game Pass Ultimate hesap sahipleri, çevrimiçi Microsoft Store’a giderek Friends & Family programına katılabiliyor. Yalnızca Kolombiya ve İrlanda’daki kullanıcılar için geçerli olan yeni paket şu anda bir pilot uygulamanın kapsamında yer alıyor. Söz ettiğimiz yeni servisin aylık ücreti ise 21.99€ olacak şekilde belirlenmiş.

Xbox Game Pass platformu için sunulan yeni paketin kapsamının ne kadar sürede genişleyeceğinin henüz belli olmadığını belirtelim. Ancak kısa süre içerisinde yeni ülkelerde de özelliğin kullanılabileceğini beklediğimizi ekleyelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Mezunu