Anasayfa Haber iPhone 14 Pro Dynamic Island Özelliği Xiaomi Telefonlara Gelebilir

iPhone 14 Pro Dynamic Island Özelliği Xiaomi Telefonlara Gelebilir

Dynamic Island Xiaomi

Bir Xiaomi geliştiricisi, Apple iPhone 14 Pro serisinde yer alan Dynamic Island deneyimini Xiaomi akıllı telefonlarda yeniden oluşturmak için yola çıktı.

Grumpy UI olarak adlandırılan yeni tema Twitter’da paylaşıldı ve o anda çalmakta olan şarkıyı göstermek için ekranın sol üst köşesindeki ada kısmını kullanan temayı gösteriyor. Geliştiriciye göre tema şu anda Xiaomi tarafından onaylanmak üzere inceleniyor. Diğer taraftan Xiaomi’nin bir geliştiriciye ait Dynamic Island’ı cihazlarına getirme girişimini reddettiği bildiriliyor.

Dynamic Island, TrueDepth kamera dizisini iOS deneyimine entegre eden ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max’in tepesindeki yeni bir alan. ‌iPhone 14 Pro‌‌ ilgili aramaları, uyarıları, bildirimleri ve Şu An Çalınan, Canlı Etkinlikler, AirPods uyarıları ve daha fazlası gibi bilgileri ekranın üst kısmında göstermek için bu özelliği kullanıyor.

Dynamic Island’ın olumlu tepkiler aldığını ve hatta bazılarının bunu “Apple’ın son yıllardaki en iyi tasarımı” olduğunu söylediğini de not olarak düşelim.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.