Anasayfa Haber Spotify, İstemsizce Windows Sistemlere Otomatik Olarak Yükleniyor

Spotify, İstemsizce Windows Sistemlere Otomatik Olarak Yükleniyor

Spotify, birçok kullanıcı tarafından gelen raporlara bakılırsa Windows 10 ve Windows 11 sistemlere uyarı yapılmadan otomatik olarak yükleniyor. Bunun Microsoft tarafından kasıtlı olarak yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Ayrıca Spotify’ın Windows sistemlere hangi yolla yüklendiği halen tam olarak bilinmiyor.

Sistemsel bir hata nedeniyle Microsoft’un yanlışlıkla uygulama mağazası aracılığıyla PC’lere yükleme yapmış olma ihtimali var. Zira Microsoft, Mağazadan indirilen uygulamalar üzerinde nihai kontrole sahip. Şirket aynı mekanizmayı Candy Crush ve diğer uygulamaları otomatik olarak yüklemek için de kullanıyor.

Spotify uygulaması izniniz olmadan Windows 10 & Windows 11’e yüklenmiş olsa bile istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Kaldırdıktan sonra benzer bir durum tekrar yaşanmıyor. Tekrar kaldırmak mümkün olsa bile birçok Windows kullanıcısı kendi rızası olmadan sistemine bir uygulama yüklendiğinden dolayı doğal olarak rahatsız.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.