Anasayfa Haber Anno 1800 Yeni Nesil Konsollara Geliyor

Anno 1800 Yeni Nesil Konsollara Geliyor

Anno 1800 yeni nesil konsol

PC için oldukça popüler olan şehir kurma ve yönetim oyunu Anno 1800, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 gibi yeni nesil konsollar için test ediliyor ve bir bulut versiyonu da Amazon Luna’ya geliyor.

Blue Byte tarafından yapılan duyuruya göre, modern konsol nesli için temel oyun deneyimin geliştirildiği doğrulandı. PC sürümü için de daha fazla içerik sunulacak ancak geliştirme ekibinin bir kısmı, deneyimi yeni platformlara getirmeye odaklanmış durumda.

Blue Byte, başlangıçta Xbox Series X|S ve PlayStation 5 oyuncuları için teknik bir teste ev sahipliği yapacak. Bunun için kayıtlar buradan yapılabiliyor. Oyunun testi, seçilen katılımcılar için Kasım ayında başlayacak.

Stüdyo, “Muhtemelen daha fazla sorunuz var ancak sizden biraz daha sabırlı olmanızı istememiz gerekecek. 2023’ün başlarında Anno 1800 Konsol Sürümü hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız.” açıklamasında bulundu.

Anno serisinin konsolları daha önce de ziyaret ettiğini hatırlatalım. Nintendo DS ve Wii, sırasıyla 2007 ve 2009’da Anno 1701 ve A New World’ün özel versiyonlarını kazanmıştı.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.