Anasayfa Haber Galaxy S22 Serisi İçin Android 13 Tabanlı One UI 5 Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy S22 Serisi İçin Android 13 Tabanlı One UI 5 Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy S22 Android 13

Samsung, One UI 5’in bu ayın sonunda Galaxy S22 serisine geleceğine söz vermişti. Ancak şimdiden çok sayıda Galaxy S22 serisi cihaz sahibi kararlı güncellemenin şu anda hazır olduğunu paylaşıyor. Yani sonunda Galaxy S22 serisi Android 13 güncellemesini alıyor.

Hem Twitter hem de Reddit‘teki kullanıcılar, kararlı Android 13 tabanlı güncellemenin artık telefonlarına ulaştığını onayladı. Görünüşe göre güncelleme yaklaşık 3 GB büyüklüğünde ve Ekim 2022 güvenlik düzeltmelerini de barındırıyor.

One UI 5 güncellemesinin Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Romanya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık gibi ülkelere geldiği belirtiliyor. Güncellemenin şu anda yalnızca Exynos modelleri için mevcut olduğunu da belirtelim. Güncellemenin kısa sürede Snapdragon modellerine de gelmesi bekleniyor.

One UI 5, Galaxy S22 serisi telefonlara bir dizi kullanışlı özellik ve ince ayar getiriyor. Buna modlar, bir güvenlik ve gizlilik panosu ile video duvar kağıdı işlevi dahil. Diğer dikkate değer özellikler arasında uygulama başına dil kontrolleri, bildirim izinleri ve geliştirilmiş Material gibi Android 13’e özgü özellikler bulunuyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.