Anasayfa Haber Firefox, Windows 7 ve 8.1 Desteğini Genişletebilir

Firefox, Windows 7 ve 8.1 Desteğini Genişletebilir

Firefox Windows 7

Microsoft tarafından 2023 yılının ilk yarısında genişletilmiş Windows 7 desteği sona erdirilmek isteniyor. Bu da daha yeni sürümlere geçmek istemeyenler için ücretli güvenlik güncellemelerinin olmayacağı anlamına gelmekte.

Windows 7’nin sonunun gelmesi Chrome, Edge ve Firefox gibi tarayıcılar için de desteğin sona ermesi anlamına geliyor. Google da kısa süre önce 2023’ün başlarında Windows 7 ve 8.1’de Chrome güncellemesini durdurmayı planladığını duyurdu. Şimdi ise Mozilla, Firefox için Windows 7 ve 8.1 hakkında bir karar vermek niyetinde.

Bugzilla‘da yayınlanan bir gönderiye göre, tarayıcının geliştiricileri iki seçeneği değerlendiriyor. Bunlar; 2023’ün ilk çeyreğinde desteği sonlandırmak veya tarayıcının daha yeni bir genişletilmiş desteğe geçeceği Ağustos 2023’e kadar Firefox’u eski Windows sürümlerinde güncellemeye devam etmek.

Geliştirme ekibi, 2023’ün başlarında Windows 7 ve 8.1 için Firefox’tan vazgeçmenin, Windows 7 test otomasyon makinelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak hayatlarını biraz daha kolaylaştırabileceğini söylüyor. Aynı zamanda, Firefox’un hala Windows 7’de çok fazla kullanıcısı olduğunu da göz ardı etmemek gerek.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.