Anasayfa Haber Samsung Galaxy S23 Serisi Sadece Snapdragon Çipset Kullanabilir

Samsung Galaxy S23 Serisi Sadece Snapdragon Çipset Kullanabilir

Galaxy S23 Snapdragon

İddialar Samsung Galaxy S23 serisi akıllı telefonların Şubat ayının ilk haftasında piyasaya sürüleceği yönünde. Bu defa farklı olan ise tüm modellerin küresel olarak aynı çipset ile piyasaya sürülmesi olabilir. Tamamen Snapdragon serisi ile gelecek Galaxy S23 serisi telefonlarla ilgili söylentiler aylardır devam ediyor ve Qualcomm’dan gelen son açıklamalar da bu söylentilerin doğru olduğunu doğrular nitelikte.

Qualcomm CFO’su Akash Palkhiwala, 4. çeyrek kazanç açıklaması sırasında 2023 Mart çeyreğinin güçlü ikinci yarısına ilişkin beklentileri doğruladı. Bu, muhtemelen Galaxy S23 serisi telefonların ilk satış aylarına denk geliyor. Ek olarak CFO, Qualcomm’un Galaxy S22 serisindeki çipsetlerinin yüzde 75’lik bir payından küresel bir paya geçtiğini doğruladı. Bu, S23 serisinin tüm modelleri için Qualcomm çipsetleri anlamına geliyor. Bu arada Samsung Galaxy S23 serisi telefonların üçü de (S23, S23+ ve S22 Ultra), sadece Snapdragon 8 Gen 2 çipseti ile Geekbench’ten geçmiş durumda.

Qualcomm CEO’su Cristiano Amon ayrıca Samsung ile dünya çapındaki tüm premium Samsung Galaxy telefonlarına Snapdragon çipseti getirecek çok yıllı bir ortaklığı doğruladı.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.